architekt Jerzy Sajdak

Domy parterowe - projekt 1 - Adam 10

Dom parterowy, niepodpiwniczony, z garażem.
Zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny - w prawym skrzydle domu zaplanowano część nocną; wzdłuż korytarza usytuowano trzy sypialnie, łazienkę i w.c.
Z sieni wchodzi się do części dziennej - salonu z kominkiem, jadalni i kuchni. Jadalnię urządzono w wykuszu z dużymi oknami, a po obu stronach szerokiego przejścia między nią a salonem znajdują się dekoracyjne kolumny.
Z salonu wychodzi się na zadaszony taras. W kuchni oprócz szafek i sprzętów zmieści się stół. Między garażem i sienią zaplanowano kotłownię z pralnią. Dzięki temu, że strop garażu jest obniżony, strych nad nim jest wyższy i nadaje się do adaptacji na pomieszczenie mieszkalne (dodatkowe 15 m2). Dom typu bungalow jest posadowiony prawie na poziomie terenu i wtopiony w otaczającą zieleń.
Ściany zewnętrzne warstwowe
  (gr. 47 cm) z cegły szczelinówki, wełny mineralnej i cegły kratówki; ściany wewnętrzne konstrukcyjne z cegły pełnej, działowe z cegły dziurawki; strop Teriva, ocieplone wełną mineralną; dach o konstrukcji drewnianej, pokryty blachą dachówkową lub dachówką ceramiczną.


Powierzchnia zabudowy - 204 m2
Powierzchnia użytkowa - 165 m2
Kubatura - 816 m3

Projekt 1 Adam 10 - Rzut parteru

Projekt 1 Adam 10 - Rzut poddasza
Projekt 1 Adam 10 - Rzut elewacji

 

Domy parterowe     Domy parterowe     Projekt 2 - Adam 17


tel. 501-334-056

tel. (22) 839-20-19