architekt Jerzy Sajdak

Domy parterowe - projekt 3

Parterowy, to przestronny i zarazem zwarty dom, gdzie wszystkie funkcje rozwiązane zostały na jednym poziomie. Ma on dach o niewielkim kącie nachylenia i rozłożystą bryłę, charakterystyczną dla domów parterowych. Nadaje się on do wybudowania zarówno w okolicach podmiejskich jak i w krajobrazie wiejskim.
Dom można umieścić na rozmaicie położonych działkach. Można umieścić go na działkach z dojazdem od strony południowej lub zachodniej. Możemy również powiększyć garaż o jedno stanowisko, i wtedy umieścić dom dłuższym bokiem do ulicy.
We wnętrzu domu zostały wyodrębnione funkcjonalnie dwie strefy: strefa dzienna z pokojem dziennym, jadalnią, kuchnią i ubikacją dla gości, oraz strefa prywatna w której znalazły się trzy sypialnie, garderoby i bardzo duża łazienka. Ponadto w domu jest sień, garaż i pomieszczenie gospodarcze z kotłownią. Można również zaadoptować kilkunastometrowy pokój nad garażem.
W konstrukcji domu przewidziano ściany zewnętrzne murowane, warstwowe. Na zewnątrz ścian tynk malowany lub klinkier.
Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub imitującą ją blachą dachówkową. Konstrukcja dachu drewniana z dźwigarów kratowych (dolne pasy dźwigarów stanowią zarazem konstrukcję nośną sufitu). Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wylewanego stropu, co zmniejsza koszty i przyspiesza budowę domu.
Współczynnik przenikania ciepła "k" (W/mK) dla ścian wynosi od 0.26 do 0.30 (zależnie od zastosowanych materiałów), dla stropu ocieplonego - 0.23.

Powierzchnie:
użytkowa 175.3 m2
zabudowy 252.5 m2
kubatora 1062.0 m3
Projekt 3 - Rzut parteru

Projekt 3 - Rzut elewacji

               Modyfikacja projektu
 

 

Projekt 2 - Adam 17     Domy parterowe     Domy parterowe


tel. 501-334-056

tel. (22) 839-20-19