REFERENCJE
architekt Jerzy Sajdak


Wybranie projektu 'domu z jedną kolumną' (tak się wtedy nazywał, obecnie 'Tradycyjny') podyktowane było usytuowaniem działki względem stron świata. Po prostu wejście/wjazd z ulicy i taras powinno być z jednej strony i dom te warunki spełniał. Oczywiście inne aspekty typu funkcjonalność, wygląd, koszt itp. były jak najbardziej też istotne. Po latach okazało się, że oparcie w tradycyjnej metodzie budowania, kształcie bryły i rozkładzie wnętrz zaowocowało i satysfakcją, i oszczędnościami w eksploatacji. Sprawdzone wzorce są niezniszczalne.

Tak jak większość budujących, zostaliśmy sami 'na włościach' - dzieci wybrały swoją drogę życia i mieszkania. Miałem to szczęście, że taka sytuacja już zaistniała w czasie budowy, w związku, z czym, nie położyliśmy stropu nad salonem, czyli powstał salon katedralny na ponad 5m wysokości, zamiast dużej sypialni na górze. Naprawdę rozwiązanie to, było 'strzałem w dziesiątkę', gdyż dzięki temu powstała wewnątrz przestrzeń, dająca poczucie otwartości domu na poddasze i parter.

Chciałbym wspomnieć o jeszcze jednym (dla nas istotnym) elemencie. Dom obrośnięty jest winobluszczem trójklapowym, co po latach daje efekt starego siedliska i integracji z otoczeniem.

Zadowoleni jesteśmy z tego domu.

Andrzej


Architekt Jerzy Sajdak - Referencje


Warszawa

tel. 501 334 056      

tel. 22 839 20 19